Daňové priznanie za zrušenú firmu (s.r.o.)

  

„Dobrý deň. Mám otázku ohľadom podania daňového poznania za rok 2015 za moju eseročku. Dala som si odklad do 30.6.2016, ale ešte približne rok pred tým, som podala návrh na súd na zrušenie mojej firmy. Tú mi podľa listu zo súdu zrušili bez likvidácie k 10.04.2016. Musím alebo nemusím podať za minulý rok daňové priznanie.“

Prenos daňovej povinnosti pri dodaní stavebných prác pre stavebné bytové družstvo

  

„Dobrý deň. Mám stavebnú firmu a fakturujem stavebnému bytovému družstvu stavebné práce bez DPH, keďže podľa nového, ak ide o platcu DPH (čo bytové družstvo je), tak sa mu fakturujú takéto práce bez dane. Faktúru mi ale vrátili a dali prerobiť, aby som na nej uviedla aj DPH. Ako to teda je?“

Kontrolný výkaz DPH po novom

  

Platcovia DPH nezabudnite! Od 1.4.2016 vstúpilo do platnosti novelizované ustanovenie § 78a, ods. 6 zákona o DPH kedy ste povinní, ak je celková suma odpočítanej DPH zo zjednodušených faktúr (napr. bločky z pokladne) 3 000 € a viac, uviesť do časti B.3. kontrolného výkazu osobitne:

1 34 35 36