Ako si zaregistrovať virtuálnu registračnú pokladnicu (VRP)? (aktualizované o nový spôsob)

  

Dobrý deň. Mám takú otázku. Otváram si veterinárnu ambulanciu, kde budem predávať aj tovar a potrebujem ku tomu pokladňu. Nechcem si však kupovať normálnu, lebo platiť za ňu, za technika, načo zbytočne a keď mám počítač, tak ju môžem mať zadarmo od štátu, tú cez počítač. Aký tam je postup, keď si ju chcem zaregistrovať a používať? Diky.

 

Zdravím. Podľa Prílohy 1 Zákona 289/2008 Z.z. o používaní elektronickej registračnej pokladnice ste povinný pri poskytovaní veterinárnych služieb (alebo samotnom predaji tovaru) používať, či už elektronickú registračnú pokladnicu (ERP) alebo virtuálnu registračnú pokladnicu (VRP). Voľba už je len na vás.

Od 01.04.2019 sa začína proces prechodu na systém eKasa, kde sa ERP nahradia online registračnými pokladnicami (ORP). Viac v článkoch eKasa sa nezadržateľne blíži a Ako spustiť systém eKASA na online registračnej pokladnici (ORP)?

Aký je postup pri registrácií? (nový spôsob)

Vo svojej osobnej internetovej zóne na portály Finančnej správy prejdete v časti Katalógy do Katalógu formulárov

ice_screenshot_20190319-175921a v ňom prejdete na Pokladnice e-kasa klient >> Pridelenie kódu pokladnice e-kasa klient >> Žiadosť o pridelenie kódu pokladnice e-kasa klient. Žiadosť otvoríte kliknutím na ikonu zápisníka vpravo.

ice_screenshot_20190319-175953Tu vyplníte žiadosť, v ktorej je potrebné označiť,  že žiadate o pridelenie kódu VRP.

ice_screenshot_20190319-174839ice_screenshot_20190316-174854

Po vyplnení, úspešnom odoslaní a spracovaní žiadosti vám daňový úrad zašle prihlasovacie údaje (meno a heslo) poštou (do vlastných rúk). A môžete začať využívať vašu VRP.

Starý spôsob registrácie VRP

Pozn.: Tento spôsob registrácie VRP by mal byť podľa informácii z daňového úradu dostupný do 31.03.2019.

Na internetovej stránke Virtuálnej registračnej pokladnice je potrebné vyplniť Žiadosť o pridelenie VRP.

Vypĺňate údaje podľa toho, či ste fyzická alebo právnická osoba. Pri registrácií si volíte aj vlastný 4-mistny PIN kód, ktorý budete používať k prihlasovaniu sa do VRP.

vrppo

Vzor Žiadosti pre právnickú osobu (Zdroj: financnaspava.sk)

vrpfo

Vzor Žiadosti pre fyzickú osobu (Zdroj: financnaspava.sk)

Po vyplnení žiadosti a skontrolovaní, či ste všetko dobre zadali, dole, na konci stránky, kliknete na tlačidlo “Uložiť ako PDF a vytlačiť”. Vytlačenú žiadosť podpíšete, naskenujete a podáte cez portál finančnej správy cez Katalóg formulárov >> Register >> Podanie pre FS – Register >> Všeobecné podanie pre Finančnú správu Slovenskej republiky >> Všeobecné podanie – Register. Celý proces pri delenia VRP po podaní žiadostí trvá 7-10 dní.

Mohlo by vás zaujímať: Nefunkčná elektronická/virtuálna registračná pokladnica. Ako predávať?, Virtuálna registračná pokladnica (VRP) a predaj mimo prevádzky, Ako sa pripraviť a systém eKasa už dnes?

(Pôvodný článok 17.09.2017 | Aktualizované 19.03.2019, 17:40)

 [nahlás chybu v článku]