Ako si zaregistrovať virtuálnu registračnú pokladnicu (VRP)?

  

“Dobrý deň. Mám takú otázku. Otváram si veterinárnu ambulanciu, kde budem predávať aj tovar a potrebujem ku tomu pokladňu. Nechcem si však kupovať normálnu, lebo platiť za ňu, za technika, načo zbytočne a keď mám počítač, tak ju môžem mať zadarmo od štátu, tú cez počítač. Aký tam je postup, keď si ju chcem zaregistrovať a používať? Diky.”

 

Zdravím. Podľa Prílohy 1 Zákona 289/2008 Z.z. o používaní elektronickej registračnej pokladnice ste povinný pri poskytovaní veterinárnych služieb (alebo samotnom predaji tovaru) používať, či už elektronickú registračnú pokladnicu (ERP) alebo virtuálnu registračnú pokladnicu (VRP). Voľba už je len na vás.

Aký je postup pri registrácií?

Na internetovej stránke Virtuálnej registračnej pokladnice je potrebné vyplniť Žiadosť o pridelenie VRP.

Vypĺňate údaje podľa toho, či ste fyzická alebo právnická osoba. Pri registrácií si volíte aj vlastný 4-mistny PIN kód, ktorý budete používať k prihlasovaniu sa do VRP.

vrppo

Vzor Žiadosti pre právnickú osobu (Zdroj: financnaspava.sk)

vrpfo

Vzor Žiadosti pre fyzickú osobu (Zdroj: financnaspava.sk)

Po vyplnení žiadosti a skontrolovaní, či ste všetko dobre zadali, dole, na konci stránky, kliknete na tlačidlo “Uložiť ako PDF a vytlačiť”. Vytlačenú žiadosť podpíšete, naskenujete a podáte cez portál finančnej správy cez Katalóg formulárov >> Register >> Podanie pre FS – Register >> Všeobecné podanie pre Finančnú správu Slovenskej republiky >> Všeobecné podanie – Register.

Celý proces pri delenia VRP po podaní žiadostí trvá 7-10 dní.

Pozor! Od 01.07.2019 je povinnosť napojiť všetky elektronické registračné pokladnice priamo na systém Finančnej správy (eKasa). Aj to je dôvod, ak máte mesačne vystavených do 3 000 pokladničných dokladov, prejsť na VRP. O systéme eKasa si môžete prečítať v článku eKasa sa nezadržateľne blíži.

Mohlo by vás zaujímať: Nefunkčná elektronická/virtuálna registračná pokladnica. Ako predávať?, Virtuálna registračná pokladnica (VRP) a predaj mimo prevádzky, Ako sa pripraviť a systém eKasa už dnes?

(Pôvodný článok 17.09.2017 | Aktualizované 13.12.2018, 21:38)

 [nahlás chybu v článku]