Ako si nastaviť vo VRP úhradu platobnou kartou alebo poukážkou?

  

Ak používate virtuálnu registračnú pokladnicu (VRP), tak ako predvolené máte nastavené prijímanie platby hotovosťou. Ak však akceptujete na vašom predajnom mieste aj platobné karty, stravné lístky či iné poukážky, je potrebné si takúto formu platby nastaviť.

Tržbou podľa § 2 písm. z) Zákona 289/2008 Z.z. o používaní elektronickej registračnej pokladnice sa rozumie „platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania služby na predajnom mieste v hotovosti alebo inými platobnými prostriedkami, ktoré nahrádzajú hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami alebo poukážkou, ktorá oprávňuje na nákup tovaru alebo na poskytnutie služby, okrem platby prijatej bezhotovostne prevodom na účet podnikateľa; tržbou je aj platba prijatá ako preddavok“.

Ako teda postupovať?

V ľavom bočnom menu vašej VRP (aplikácia VRP 2) si v Nastaveniach zvolíte možnosť Nastavenie dokladu.

ice_screenshot_20220706-132154

Tu je potrebné zapnúť možnosť Zadávanie rozpisu platieb. Jej zapnutím sa sprístupní ďalšia možnosť Prednastavený typ platidla, kde môžete nastaviť najčastejší spôsob akým u vás evidujete platbu. Na výber sú nasledovné možnosti: Hotovosť, Platobná karta, Poukážky, Stravné poukážky a Iné.

ice_screenshot_20220706-132201

Následne sa vám pri vytváraní nového pokladničného dokladu sprístupní možnosť Rozpis platieb dokladu, kde si môžete zvoliť jednu alebo viacero foriem úhrady.

ice_screenshot_20220706-133244

Na stránke finančnej správy nájdete aj používateľské príručky pre prácu s VRP2.

Mohlo by vás zaujímať: Nahlasovanie polohy prenosnej virtuálnej registračnej pokladnice (VRP), Predaj tovaru a poskytovanie služby bez bločku z pokladnice (ŤZP)

(Pôvodný článok 27.05.2019 | Aktualizované 06.07.2022, 14:09)

[nahlás chybu v článku]