Ako si nastaviť vo VRP úhradu cez POS terminál alebo poukážkou?

  

Ak používate virtuálnu registračnú pokladnicu (VRP), tak ako predvolené máte nastavené prijímanie platby hotovosťou. Ak však akceptujete na vašom predajnom mieste aj platobné karty, stravné lístky, či iné poukážky, je potrebné si takúto formu platby nastaviť.

Tržbou podľa § 2 písm. z) Zákona 289/2008 Z.z. o používaní elektronickej registračnej pokladnice sa rozumie platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania služby na predajnom mieste v hotovosti alebo inými platobnými prostriedkami, ktoré nahrádzajú hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami alebo poukážkou, ktorá oprávňuje na nákup tovaru alebo na poskytnutie služby, okrem platby prijatej bezhotovostne prevodom na účet podnikateľa.

Ako teda postupovať?

V ľavom bočnom menu vašej VRP si v Nastaveniach zvolíte Nastavenia dokladu. Tu je potrebné zapnúť možnosť Zadávanie rozpisu platieb. Jej zapnutím sa sprístupní ďalšia možnosť Prednastavený spôsob platidla, kde môžete nastaviť najčastejší spôsob akým u vás evidujete platbu. Na výber sú nasledovné možnosti: Hotovosť, Platobná karta, Poukážky, Stravné poukážky a Iné.

ice_screenshot_20190527-191824

Zdroj: prostredie VRP prístupné cez webový prehliadač

Následne sa vám pri vytváraní nového pokladničného dokladu, či už za predaj tovaru, poskytnutie služby, či úhradu faktúry, sprístupní možnosť Typ platidla, kde si môžete zvoliť formu, akou peniaze príjmete.

Screenshot_20190527-203121

Zdroj: prostredie VRP prístupné cez Android aplikáciu

Na stránke finančnej správy nájdete aj používateľské príručky pre prácu s VRP.

Mohlo by vás zaujímať: Ako si zaregistrovať virtuálnu registračnú pokladnicu (VRP)?, Nahlasovanie polohy prenosnej virtuálnej registračnej pokladnice (VRP), Predaj tovaru a poskytovanie služby bez bločku z pokladnice (ŤZP)

[nahlás chybu v článku]