Ako sa pripraviť na systém eKasa už dnes?

  

Ako som písal v článku eKasa sa nezadržateľne blíži, najneskôr od 01.07.2019 budú musieť všetci podnikatelia používajúci elektronickú pokladnicu sa napojiť začať využívať systém Finančnej správy eKasa. Ide o online napojenie všetkých registračných pokladníc na Finančnú správu.

Ak chcete byť jednou z prvých lastovičiek, systém budete môcť začať využívať dobrovoľne už skôr, od 01.04.2019. Ale pozor! Ak vám však vznikne povinnosť evidovať tržby podľa Zákona 289/2008 Z.z. o používaní elektronickej registračnej pokladnice prvýkrát až od 01.04.2019, tak sa na vás už dobrovoľné používanie nevzťahuje a evidovať tržby po novom, napojením na systém eKasa, musíte povinne.

Od 01.04. teda nebude problém si zabezpečiť pokladnici, ktorá je kompatibilná a schopná napojenia na systém eKasa. Čo však, ak potrebujete elektronickú pokladnicu už teraz?

Spoločnosť ELCOM to vyriešila jednoducho. Ak si teraz kúpite elektronickú registračnú pokladnicu, obdržíte ku nej kupón s jej sériovým číslom. Po jeho predložení môžete od 01.04. do 30.06. požiadať o bezplatné* dodanie hardvéru pre upgrade zariadenia na systém eKasa. Na upgrade je potrebné priniesť pokladnicu do spoločnosti ELCOM, alebo k ich servisnému partnerovi a pokladnica musí mať v čase upgradu platný DKP (daňový kód pokladnice).

*V cene kupónu nie je zahrnutý servisný poplatok za montáž.

kupon_ekasa_2018

Zdroj: elcom.eu

Ak už vlastníte pokladnicu a nechce ju kvôli legislatíve meniť za novú, nemusíte. Od 01.03. budú dostupné upgrade balíčky, vďaka ktorým budú takmer všetky** pokladnice plnohodnotne fungovať v novom systéme eKasa. Tento upgrade balíček je nielen cenovo výhodnejší ako kupovanie novej poikladnice, ale okrem stáleho využívania súčasnej pokladnice, môžete používať aj jej súčasné príslušenstvo (ktoré by bolo nutné v niektorých prípadoch vymeniť z dôvodu kompatibility). Okrem toho vám upgrade zabezpečí aj nové funkcie pripojenia cez Bluetooth, či Wifi.

**Medzi podporované zariadenia partia Euro-50, Euro-150, Euro-100, Euro-200, Euro-2100, Efox-T Elcom.

V prípade, že máte alebo plánujete mať nejakú prevádzku (napr. kvetinárstvo, lekáreň, zdravotnícky obchod, kaviareň, cukráreň, obchod s potravinami, železiarstvo a pod.), môžete využiť už dopredu pripravené riešenia vhodné pre dané podnikanie.

Mohlo by vás zaujímať: Virtuálna registračná pokladnica (VRP) a predaj mimo prevádzky

(Pôvodný článok 30.01.2019 | 15.02.2019, 19:09)

[nahlás chybu v článku]