Nový pokladničný doklad za stratený

  

Dobrý deň. Riešim takúto situáciu, kúpil som do firmy nejaký materiál, dali mi k tomu dodací list a bločik, na ktorom bol rozpísaný tento materiál. Lenže bločik som stratili a ostal mi iba dodací list. Tak som naspäť do tej firmy, že či by mi nevytlačili nový doklad, pretože s dodacím listom veľa v účtovníctve nepochodím. Lenže tam mi povedali, že mi to nemajú ako dať, že ich systém nepustí. Ako, je toto normálne?

 

Zdravím. Čo je a čo nie je normálne by som nechal na inokedy. Čo sa však týka vydania nového dokladu, tak podľa zákona musí elektronická registračná pokladnica umožňovať vytlačenie iba jedného originálu pokladničného dokladu. Čo však zákon povoľuje je vytlačenie kópie originálu pokladničného dokladu, nesmie však obsahovať ochranný znak MF (§ 4 ods.2 písm. b) bod 11 Zákona 289/2008 Z.z. o používaní elektronickej registračnej pokladnice).

Zákon nikde inde ďalej neupravuje situáciu vytlačenia nového pokladničného dokladu za stratený. Otáznou je aj akceptácia takto vytlačenej kópie pokladničného dokladu ako plne uznateľného daňového dokladu.  Podľa § 8 ods. 1 písm. d) Zákona musí pokladničný doklad, okrem iného, obsahovať aj ochranný znak, ktorý však, ako bolo už spomínané vyššie, kópia obsahovať nemôže.

Mohlo by vás zaujímať: Pokuta za pokladničný doklad

(Pôvodný článok 19.04.2018 | Aktualizované 22.05.2023, 19:45)

[nahlás chybu v článku]