Virtuálna registračná pokladnica (VRP 2) a predaj mimo prevádzky

  

V predajni, kde opravujem šijacie stoje som, si vybavil virtuálnu registračnú pokladnicu. Len už mi volali aj nejakí ľudia, či by som prišiel opraviť stoj aj ku ním domov. Ako rozumiem tomu, niektoré sa ťažko prevážajú. Len teraz ako to mám robiť s vystavením dokladu z pokladnice, keď ju mám v predajni na počítači a aj tlačiareň mám tam? Faktúry vypisovať nechcem. Ako by ste postupovali vy?

 

Zdravím. Ako podnikateľ máte povinnosť evidovať tržbu v systéme e-kasa prostredníctvom pokladnice e-kasa (online registračná pokladnica, virtuálna registračná pokladnica) a to bez zbytočného odkladu po jej prijatí. Vyplýva vám to z § 3 Zákona 289/2008 Z.z. o používaní elektronickej registračnej pokladnice.

Taktiež podľa § 8 ods. 1 písm. i) zákona musí pokladničný doklad, okrem iného, obsahovať „obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania podnikateľa a predajné miesto, ak je odlišné od sídla alebo miesta podnikania“.

Ak používate virtuálnu registračnú pokladnicu (alebo aj online registračnú pokladnicu) na rôznych predajných miestach v odlišnom čase, ako predajné miesto sa uvedie presná poloha miesta, kde sa predaj uskutoňuje. Na to si však budete musieť zaregistrovať ďalšiu VRP ako prenosnú. Návod nájdete aj v článku Ako si zaregistrovať virtuálnu registračnú pokladnicu (VRP)?

Neprehliadnite: Nahlasovanie polohy virtuálnej registračnej pokladnice (VRP)

Aby ste však nemuseli zo sebou nosiť celý počítač, či notebook, existuje aj riešenie VRP rozhrania pre mobily – aplikácia VRP 2 (stiahnutie pre Android). Takto by ste mohli vystavovať pokladničné doklady priamo na mieste opravy.

Poslednú vec, ktorú je nutné si vo vašej situácii zabezpečiť je tlačiareň. Na trhu existujú aj malé prenosné bluetooth tlačiarne, ktoré si prepojíte s telefónom a jednoducho vytlačíte pokladničný doklad priamo na mieste.

Mohlo by vás zaujímať: Ako si nastaviť vo VRP úhradu cez POS terminál alebo poukážkou?

(Pôvldný článok 13.12.2018 | Aktualizované 04.07.2022, 13:00)

[nahlás chybu v článku]