Založte si účet zadarmo a získajte vstupný bonus 15 € (do 30.04.2022)

  

Počuli ste už o 365 banke? Ide o prvú slovenskú internetovú banku s inteligentným bankovníctvom. A v čom je iná ako iné banky?

Napríklad, k založeniu účtu vám stačí len nainštalovaná aplikácia v mobilnom telefóne a občiansky preukaz. Nikam nemusíte chodiť, všetko prebieha online.

Navyše, ak si v období medzi 03.01.-30.04.2022 založíte účet, získate ako bonus vstupný poplatok 15 €. Viac informácii v časti Ako získať bonus 15 € za založenie účtu?

Ako na to?

Ako prvé je potrebné si stiahnuť a nainštalovať aplikáciu 365 banky. Tá je dostupná pre zariadenia s Androidom a iOS.

Teraz na Google Play App_Store_Badge_SK

Následne spustíte nainštalovanú aplikáciu, vyplníte svoje kontaktné údaje, odfotíte svoj občiansky preukaz z oboch strán a účet máte vytvorený. Celým postupom vás sprevádza sprievodca, takže určite sa nestratíte.

Posledným krokom, k plnohodnotnému využívaniu účtu, je už len krátky 2-minútový videohovor cez aplikáciu, kde si pracovník overí vaše údaje z občianskeho preukazu (ten mu ukážete do kamery). A je to – žiadne papiere, žiadne zbytočné podpisovanie dokumentov!

„Podstata inteligentného bankovníctva spočíva v tom, že človek od banky proaktívne dostane správnu informáciu v správnom čase na to, aby urobil správne rozhodnutie. Vieme mu poradiť, ako môže zmeniť svoje finančné správanie tak, aby mal na konci mesiaca viac peňazí, než na začiatku.““
– Marek Šupa, CEO 365 banky

Čo sa tým vlastne myslí?

Chcete napríklad previesť peniaze na iný účet. 365 banka pri prevode zohľadní  nielen váš aktuálny stav na účte, ale  aj vaše plánované výdavky a pri prevode vás upozorní na to, že váš aktuálny stav prostriedkov na účte nemusí stačiť na bežné plánované platby do konca mesiaca, resp. do ďalšej výplaty. Dostanete tak informáciu, ktorú si možno v danom momente ani neuvedomujete, a ktorá vám môže pomôcť vyhnúť sa možným nepríjemnostiam.

365g1 365g4
365g2 365g1
Zdroj: play.google.com

Aké sú hlavné výhody 365 banky?

 1. Založenie, vedenie účtu a platobná karta MasterCard zdarmo. Čo všetko je zadarmo nájdete v cenníku. A je toho dosť!
 2. Možnosť založenia si účtu priamo vašim Google účtom.
 3. Peniaze s5 – vrátenie peňazí z nákupov za platby kartou u obchodníkov.
 4. Digitálna karta – ihneď po založení účtu si môžete zriadiť digitálnu (platobnú) kartu a začať ňou platiť. Nemusíte už tak čakať až na zaslanie fyzickej karty. Túto kartu si môžete vytvoriť aj pre jednorázovú platbu napríklad v prípade nákupu v zahraničnom obchode.
 5. Google Pay, Apple Pay, GARMIN pay, Fitbit Pay – to je v dnešnej dobe základ.
 6. Bezkontaktné výbery z bankomatov.
 7. Sporenie „Syslenie“s úrokom 3,65 % p.a.
 8. Ďalšie druhy sporení (možno mať až 50 samostatných sporení) s úrokom 0,365 % p.a. s možnosťou výberu kedykoľvek bez poplatkov.
 9. Prihlásenie sa do aplikácie odtlačkom prsta, PIN kódom, alebo emoji kódom (PIE kód).
 10. Notifikácie v mobile (push notifikácie). Žiadne zbytočné sms správy a e-maily.
 11. Stratili ste kartu? Zablokovať si ju môžete priamo v aplikácii. Našli ste svoju stratenú kartu? Odblokovanie je rovnako jednoduché.
 12. Skener QR kódu, IBAN čísla účtu a možnosť odložiť rozpracovanej platby na neskôr.

Ako získať bonus 15 € za založenie účtu?

 1. V období od 03.04. do 30.04.2022 si založte účet v banke a použite pozývací kód martin026809, keď vás na to aplikácia pri zakladaní vyzve.
 2. Do 31. dní od založenia účtu zrealizujte aspoň jednu platbu kartou.

Celé podmienky nájde na tomto odkaze.

Na čo používam účet ja?

Ja používam účet 365 banky ako sporiaci účet (taký môj osobný „bytový fond“), nakoľko úrok 3,65 % sa v dnešnej dobe pri sporiacich účtoch len-tak nevidí. Bolo by zbytočné nechať tieto peniaze ležať, keď môžu do momentu ich použitia zarábať.

A tiež ako peňaženku. Konečne môžem ísť von len s kľúčmi a telefónom, pohodlne cez GPay zaplatiť, zároveň si platbou aj odložiť peniaze na sporenie Syslenie a ešte získať za nákup peniaze späť.

No čo, rozhodnete sa pre túto banku aj vy?

(Pozn. Tento článok nie je žiadnou formou sponzorovaný 365.bank. Bol vytvorený z mojej vlastnej iniciatívy za účelom podeliť sa s mojou skúsenosťou, že konečne to môže ísť na Slovensku aj inak.)

[nahlás chybu v článku]

PW202003281536