Založte si bezplatný účet a získajte 15 EUR zadarmo (do 01.07.2024)

  

365 banka je prvá slovenská internetová banka s inteligentným bankovníctvom. A v čom je iná ako iné banky? K založeniu účtu vám, napríklad, stačí len nainštalovaná aplikácia v mobilnom telefóne a občiansky preukaz. Nikam nemusíte chodiť, všetko prebieha online, z pohodlia vášho domova, kancelárie alebo akéhokoľvek miesta kde sa práve nachádzate.

Navyše, ak si do 01.07.2024 založíte účet, získate k nemu 15 EUR zadarmo. A to len tak.

Ako získať bonus 15 EUR za založenie účtu?

 1. Do 01.07.2024 si založte účet v 365 banke a použite pozývací kód martin026809, keď vás na to aplikácia pri zakladaní vyzve.
 2. Do 31 dní od založenia účtu zrealizujte aspoň jednu platbu kartou*.

*V aplikácii je možné si vytvoriť aj jednu digitálnu (virtuálnu) platobnú kartu, takže nemusíte čakať, kým vám poštou príde tá fyzická.

Celé podmienky nájde na tomto odkaze.

Ako na to?

Ako prvé je potrebné si stiahnuť a nainštalovať aplikáciu 365 banky. Tá je dostupná pre zariadenia s Androidom a iOS.

Teraz na Google Play App_Store_Badge_SK

Následne spustíte nainštalovanú aplikáciu, vyplníte svoje kontaktné údaje, odfotíte svoj občiansky preukaz z oboch strán a účet máte vytvorený. Celým postupom vás sprevádza sprievodca, takže sa určite nestratíte.

Posledným krokom, k plnohodnotnému využívaniu účtu, je už len krátky minútový videohovor cez aplikáciu, kde si pracovník overí vaše údaje z občianskeho preukazu (ten mu ukážete do kamery). A je to – žiadne papiere, žiadne zbytočné čakanie na pobočke banky!

„Podstata inteligentného bankovníctva spočíva v tom, že človek od banky proaktívne dostane správnu informáciu v správnom čase na to, aby urobil správne rozhodnutie. Vieme mu poradiť, ako môže zmeniť svoje finančné správanie tak, aby mal na konci mesiaca viac peňazí, než na začiatku.“
– Marek Šupa, CEO 365 banky

Čo sa tým vlastne myslí?

Chcete napríklad previesť peniaze na iný účet. 365 banka pri prevode zohľadní  nielen váš aktuálny stav na účte, ale  aj vaše plánované výdavky a pri prevode vás upozorní na to, že váš aktuálny stav prostriedkov na účte nemusí stačiť na bežné plánované platby do konca mesiaca, resp. do ďalšej výplaty. Dostanete tak informáciu, ktorú si možno v danom momente ani neuvedomujete, a ktorá vám môže pomôcť vyhnúť sa možným nepríjemnostiam.

365g1 365g4
365g2 365g1
Zdroj: play.google.com

Aké sú hlavné výhody 365 banky?

 1. Založenie, vedenie účtu a platobná karta MasterCard zdarmo. Čo všetko je zadarmo nájdete v cenníku. A je toho dosť!
 2. Možnosť založenia si účtu priamo vašim Google účtom.
 3. Peniaze s5 – vrátenie peňazí z nákupov za platby kartou u obchodníkov.
 4. Digitálna karta – ihneď po založení účtu si môžete zriadiť digitálnu (platobnú) kartu a začať ňou platiť. Nemusíte už tak čakať až na zaslanie fyzickej karty. Túto kartu si môžete vytvoriť aj pre jednorázovú platbu napríklad v prípade nákupu v zahraničnom obchode.
 5. Google Pay, Apple Pay, GARMIN pay, Fitbit Pay – to je v dnešnej dobe základ.
 6. Bezkontaktné výbery z bankomatov.
 7. Sporenie „Syslenie“ s úrokom až 3,65 % p.a.
 8. Ďalšie druhy sporení (možno mať až 50 samostatných sporení) s možnosťou výberu kedykoľvek bez poplatkov.
 9. Prihlásenie sa do aplikácie odtlačkom prsta, PIN kódom, alebo emoji kódom (PIE kód).
 10. Notifikácie v mobile (push notifikácie). Žiadne zbytočné sms správy a e-maily.
 11. Stratili ste kartu? Zablokovať si ju môžete priamo v aplikácii. Našli ste svoju stratenú kartu? Odblokovanie je rovnako jednoduché.
 12. Skener QR kódu, IBAN čísla účtu a možnosť odložiť rozpracovanej platby na neskôr.

Na čo používam účet ja?

Ja používam účet 365 banky ako sporiaci účet (taký môj osobný „bytový fond“), nakoľko úrok 3,65 % sa v dnešnej dobe pri sporiacich účtoch len-tak nevidí. Bolo by zbytočné nechať tieto peniaze ležať, keď môžu do momentu ich použitia zarábať.

A tiež ako peňaženku. Konečne môžem ísť von len s kľúčmi a telefónom, pohodlne cez Google Pay zaplatiť, zároveň si platbou aj odložiť peniaze na sporenie Syslenie a ešte získať za nákup peniaze späť.

No čo, rozhodnete sa pre túto banku aj vy?

(Odvolanie: Tento článok nie je žiadnou formou sponzorovaný bankou 365.bank. Bol vytvorený z mojej vlastnej iniciatívy za účelom podeliť sa s mojou skúsenosťou, že aj na Slovensku to môže ísť inak.)

[nahlás chybu v článku]

PW202003281536