Rekreácia zamestnanca a alkohol na faktúre

  

V zime sa chystám využiť príspevok na rekreáciu. S manželkou pôjdeme na pobyt do Rajeckých Teplíc. Len ma zaujíma, či je nejaký problém, keď mi dajú faktúru za ubytovanie, ak tam bude uvedený aj alkohol, ktorý si dáme na bare. Alebo je to v cajchu? Ďakujem.

 

Zdravím. Problémom to nebude nakoľko Zákon 311/2001 Z.z. Zákonník práce to umožňuje.

Konkrétne ide o § 152a ods. 4 písm. b) kde sa píše: Oprávnenými výdavkami sú preukázané výdavky zamestnanca na pobytový balík obsahujúci ubytovanie najmenej na dve prenocovania a stravovacie služby alebo iné služby súvisiace s rekreáciou na území Slovenskej republiky.

Buď pôjde o stravovacie služby alebo iné služby (doplnkové služby k ubytovaniu).

Dôležité je však splniť podmienku, že sú uvedené na účtovnom doklade vystavenom na vaše meno, resp. meno zamestnanca, ktorý si uplatňuje príspevok na rekreáciu (§ 152a ods. 6 Zákona).

Mohlo by vás zaujímať: Rekreácia zamestnanca a ubytovanie u súkromníka bez živnosti, Zamestnávateľ mi nepreplatil príspevok na rekreáciu. Postupoval správne?

[nahlás chybu v článku]