Príspevok na rekreáciu počas čerpania materskej/rodičovskej dovolenky

  

Dobrý deň. Možno hlúpa otázka, nechcem, aby to vyznelo, že chcem zneužívať systém, len by som rada vedela, že či by som teoreticky mohla požiadať zamestnávateľa príspevok na rekreáciu, keď som teraz na rodičovskej dovolenke? Ďakujem.

 

Zdravím. Požiadať svojho zamestnávateľa môžete, a to nielen teoreticky, ale aj prakticky. Takúto možnosť vám dáva Zákonník práce. V § 152a Zákona 311/2001 Z.z. Zákonník práce sú stanovené podmienky, kedy je možné zamestnávateľa o tento príspevok požiadať, resp. kedy máte na neho zo zákona nárok.

Ak váš pracovný pomer u zamestnávateľa trvá nepretržite najmenej 24 mesiacov a váš zamestnávateľ zamestnáva viac ako 49 zamestnancov, máte zo zákona na tento príspevok nárok. V prípade, že ide o nižší počet zamestnancov (menej ako 50), zo zákona tento nárok nemáte, no zamestnávateľ vám ho poskytnúť môže (ak ho poskytne vám, musí ho poskytnúť aj všetkým ostatným zamestnancom za rovnakých podmienok).

Neprehliadnite: Príspevky na tému rekreácia zamestnancov.

To, že ste momentálne na rodičovskej dovolenke, alebo ste predtým boli na materskej dovolenke vám neuberá možnosť uplatniť nárok na príspevok. Je to z toho dôvodu, že u svojho zamestnávateľa ste stále „na stave“, váš pracovný pomer naďalej trvá.

[nahlás chybu v článku]