Príspevok na rekreáciu za viacero rôznych dní

  

Môžem si požiadať o ten príspevok na rekreáciu, aj keď som cestoval po Slovensku a každú noc som bol ubytovaný v inej ubytovni alebo hotely?

 

Zdravím. Podmienky poskytovania a uplatnenia príspevku na rekreáciu sú upravené v § 152a Zákona 311/2001 Z.z. Zákonník práce.

Ak spĺňate podmienky, že

  • váš pracovný pomer u zamestnávateľa trvá nepretržite najmenej 24 mesiacov
  • a zamestnávateľ zamestnáva viac ako 49 zamestnancov (reps. ak menej a dobrovoľne poskytuje tento benefit),
  • ide o prenocovanie najmenej na 2 noci na území Slovenskej republiky
  • a zároveň v kalendárnom roku žiadate o príspevok len jedného zamestnávateľa,

máte nárok požiadať svojho zamestnávateľa o príspevok na rekreáciu a to aj napriek tomu, že ste každú noc bol ubytovaný niekde inde.

V samotnom zákone nie je určená podmienka ubytovania v jednom a tom istom ubytovacom zariadení a ani podmienka, že musí ísť o dve ubytovania nadväzne po sebe.

Mohlo by vás zaujímať: Príspevok na rekreáciu v daňovom priznaní živnostníka/SZČO. Kde zaznačiť?, Rekreácia zamestnanca a alkohol na faktúre

[nahlás chybu v článku]