Mám ako konateľ nárok na cestovné náhrady?

  

Som jediný majiteľ a zároveň konateľ v mojej eseročke, nie som tam však ako zamestnanec a ani si nič nevyplácam, žiadne peniaze. Chodím však v mene firmy na pracovné cesty, tak sa chcem opýtať, či si môžem vyplácať aspoň cestovné náhrady?

 

Zdravím. Vašu situáciu upravuje § 1 ods. 2 písm. b) Zákona 283/2002 Z.z. o cestovných náhradách. Ten umožňuje poskytovanie cestovných náhrad aj osobám, ktoré sú vymenované alebo zvolené do orgánov právnickej osoby a zároveň nie sú k právnickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu. Patrí medzi nich aj konateľ.

Neprehliadnite: Stravné, stravné lístky od 01.05.2022

Takže áno, takáto možnosť tu pre vás existuje a máte nárok na cestovné náhrady nielen na území Slovenskej republiky, ale aj v zahraničí.

Mohlo by Vás zaujímať: Kedy sa spočítavajú hodiny strávené na pracovnej ceste počas dňa?

(Pôvodný článok 04.03.2018 | Aktualizované 30.07.2022, 15:03)

[nahlás chybu v článku]