Značka: Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti

Účtovník

12.04.2022

Dokedy poukázať 2 % z daní?

Zamestnávateľ, ktorý vykonal zamestnancovi ročné zúčtovanie, je povinný na žiadosť zamestnanca vystaviť Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti najneskôr do 15. apríla, ktoré môže potom zamestnanec do 30. apríla (pre rok 2022 do 2. mája) použiť na poukázanie 2 % resp. 3 % zo zaplatenej dane prostredníctvom tlačiva Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dan z príjmov fyzickej osoby. Toto vyhlásenie spolu s potvrdením je potrebná priniesť alebo zaslať na daňový úrad.

Viac o možnostiach poukázať percentá z dane nájdete v článku 2 percentá z daní.

(§ 39 ods . 7§ 50 ods. 1 Zákona 595/2003 Z.z. o dani z príjmov)

Účtovník

11.04.2021

Ak ste zamestnanec a zamestnávateľ vám robil ročné zúčtovanie dane, a ak ste ešte nikde nepoukázali 2 % resp. 3 % zo svojich daní, môžete tak urobiť do piatka, 30.04.2021.

17ikona-info

Opatrenia v daňovej oblasti (koronavírus)

  

Zmeškanie lehoty, ktorá uplynula počas obdobia pandémie sa odpustí, ak daňový subjekt zmeškaný úkon vykoná najneskôr do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po skončení obdobia pandémie. To neplatí pre podanie daňového priznania a platenie dane – tu sú iné podmienky.