FAQ

Prečo robím to, čo robím?

Túto stránku vidím ako možnosť podeliť sa s mojimi vedomosťami, názormi, skúsenosťami. Možnosť, ako pomôcť, poradiť, pretože, nebudeme si klamať, oblasť účtovníctva, daní a miezd je veľmi obšírna s množstvom výnimiek a „ale“. A taktiež pri niektorých nezvyčajných otázkach sa zdokonalím a dozviem niečo nové aj ja.

Prečo nebola zverejnená moja otázka a odpoveď na ňu?

Je viacero dôvodov: otázka sa opakuje a v nejakej obdobnej podobe je už zverejnená; rieši sa príliš konkrétna špecifická situácia, ktorá by pre iných nebola nápomocná; na otázku som nepoznal odpoveď; išlo o otázku mimo môjho odboru. A ďalším dôvodom je čas. Niekedy je dosť časovo náročné robiť články ku všetkým otázkam popri iných povinnostiach.

Kedy dostanem odpoveď na moju otázku?

Na otázky sa snažím odpovedať čo najskôr. Nakoľko však na ne odpovedám hlavne vo svojom voľnom čase alebo popri práci, tak niekedy to chvíľu trvá.

Prečo sa niektoré články, ktoré už boli zverejnené, zobrazia ako nové?

Čas od času prezerám staršie články a tie zaujímavé alebo relevantné k danému obdobiu sa snažím aktualizovať.

Prečo nie sú pridané priemerné ceny pohonných hmôt hneď po skončení mesiaca?

Viem, že na niektorých stránkach – hlavne tých, ktoré zobrazujú priemernú cenu pohonných látok na dennej báze – je táto informácia k dispozícii oveľa skôr. Ja tieto priemerné ceny však čerpám z informácii zverejnených Štatistickým úradom SR, ktoré sú zverejňované raz mesačne. To je jediný dôvod. Vždy sa však snažím o ich zverejnenie v čo najkratšej dobe po ich publikovaní.

Prečo je na stránke zobrazená reklama?

Reklama, ktorá sa zobrazuje na stránke, slúži na financovanie chodu domény, webhostingu, súťaží a ďalších potrebných drobností. Zvážte preto, prosím, ak používate nejakú formu AdBlockeru, pridanie stránky opytajsauctovnika.sk do zoznamu neblokovaných stránok (whitelistu). Za to vopred ďakujem. Ak máte záujem o reklamu na mojej stránke, kontaktujte ma.

Ako ma podporiť?

Žiadne oblečenie, šperky, torty a ani peniaze za odpovede od vás nechcem. Ak však chcete podporiť moju stránku, stačí to urobiť jednoducho – zdieľať článok, ktorý sa vám páči, lajknúť stránku na Facebooku, neblokovať reklamu na stránke, alebo si objednať knižku cez kliknutie na banner na stránke. Stačia vážne iba takéto maličkosti.

Aký účtovný a mzdový softvér používam?

Za mňa je voľba jednoznačná – softvér pre ľudí, softvér od KROSU. Či už ALFA plus (jednoduché účtovníctvo), OMEGA (podvojné účtovníctvo) alebo OLYMP (mzdy a personalistika). A dôvod? Rýchlo a kvalitne zapracovaná legislatíva, super hotline a technická podpora, veľká ponuka školení a webinárov. Kvalita, za ktorú sa oplatí zaplatiť!

Zaujíma vás nejaké iné „Prečo?“ Opýtajte sa…

(Aktualizované 31.12.2021, 16:54)