FAQ

Prečo robím to, čo robím?

Účtovníctvo a veci okolo neho ma bavia, preto to robím hlavne zo záľuby. Každý je vo svojom živote zameraný na niečo iné, má svoju prácu a hobby, ktorým sa venuje, nemôžeme predsa ovládať všetko. Ja vidím túto stránku ako možnosť podeliť sa s mojimi vedomosťami, názormi, skúsenosťami, možnosť, ako pomôcť, poradiť, pretože, nebudeme si klamať, oblasť účtovníctva, daní a miezd je veľmi obšírna s množstvom výnimiek a “ale”. A taktiež pri niektorých nezvyčajných otázkach sa zdokonalím a dozviem ničo nové aj ja.

Poznám jeden výrok, neviem skade ho mám, ale vystihuje veľa: “Keď niečo robíš s radosťou, môžeš to robiť neobmedzene.”

Prečo nebola zverejnená moja otázka a odpoveď na ňu?

Na začiatok chcem povedať, že odpovedám na všetky otázky, na ktoré viem. Na tie, ktoré neviem, tiež odpovedám – buď odporučím niekoho iného, alebo napíšem, že odpovedať neviem, nakoľko som sa s danou situáciou ešte nestretol (samozrejme, ak je možnosť, odpoveď zistím u iných). Takže odpoveď v nejakej tej forme dostane každý.

A prečo nezverejňujem všetky otázky? Je viacero dôvodov. Otázky sa buď opakujú a v nejakej obdobnej podobe sú už zverejnené; riešia príliš konkrétne špecifickú situáciu, ktorá by pre iných nebola nápomocná; na otázku som nepoznal odpoveď; alebo išlo o nevhodnú otázku na zverejnenie. No a hlavným dôvodom je čas. Keďže musím aj pracovať a starať sa o ľudí a ich záležitosti, je niekedy dosť časovo náročné robiť články ku všetkým otázkam. Prioritu majú tie, ktoré sa týkajú aktuálneho obdobia (napr. obdobia daňových priznaní). Keď je však vždy trocha času, tak nejakú otázku už z položených vyberiem a urobím článok na ňu.

Kedy dostanem odpoveď na moju otázku?

Na otázky sa snažím odpovedať čo najskôr. Nakoľko však na ne odpovedám hlavne vo svojom voľnom čase alebo popri práci, tak niekedy to chvíľu trvá. Odpoveď v nejakej forme už dostanete (aj keď nie vždy musí byť potešujúca).

Prečo sa niektoré články, ktoré už boli zverejnené, zobrazia ako nové?

Čas od času prezerám staré odpovede na otázky a snažím sa ich aktualizovať, aby boli stále platné. Ak bola napríklad nejaká otázka zodpovedaná v roku 2016, tak po aktualizácii možno zaručiť, že odpoveď je platná aj k dátumu aktualizácie. Dátum aktualizácie je vždy uvedený na konci článku.

Prečo nie sú pridané priemerné ceny pohonných hmôt hneď po skončení mesiaca?

Viem, že na niektorých stránkach – hlavne tých, ktoré zobrazujú priemernú cenu pohonných látok na dennej báze – je táto informácia k dispozícii oveľa skôr. Ja tieto priemerné ceny však čerpám z informácii zverejnených Štatistickým úradom SR a priemerné ceny za uplynulý týždeň sú zverejňované až nesledujúci týždeň v piatok. To je jediný dôvod.

Prečo je na stránke zobrazená reklama?

Reklama, ktorá sa zobrazuje na stránke, slúži na financovanie chodu domény, webhostingu, súťaží a ďalších potrebných drobností. Zvážte preto, prosím, ak používate nejakú formu AdBlockeru, pridanie stránky opytajsauctovnika.sk do zoznamu neblokovaných stránok (whitelistu). Za to vopred ďakujem.

Ako ma podporiť?

Žiadne oblečenie, šperky, torty a ani peniaze od vás nechcem a ani nikdy chcieť nebudem. Ale ak chcete podporiť moju stránku, stačí to urobiť jednoducho – zdieľať článok, ktorý sa vám páči, lajknúť stránku na Facebooku, neblokovať reklamu na stránke, alebo si objednať knižku cez kliknutie na banner na stránke. Stačia vážne iba takéto maličkosti.

Zaujíma vás nejaké iné “Prečo?” Opýtajte sa…

(Aktualizované 05.04.2019, 18:25)