Značka: služby

Dokedy si môžem odpočítať DPH z nákupov pri registrácii za platiteľa DPH?

  

Pravdepodobne sa stanem platcom DPH teraz v máji, lebo som prekročil obrat na platenie DPH. Dočítal som sa, že si môžem z nakúpených tovarov a služieb odpočítať spätne DPH. Dokedy si ale môže uplatniť tento odpočet? Iba v daňovom priznaní DPH za máj podávanom v júni, alebo sa dá aj neskôr? Ďakujem.

Vyplnenie tlačiva pri registrácii podľa § 7a (dodanie/nadobudnutie služby do zahraničia/zo zahraničia)

  

Potrebujem zaregistrovať podľa § 7a lebo dodávam služby do zahraničia. Ale v tlačive v časti I. Druh dane, ku ktorému sa žiada registrácia, oznámenie zmeny alebo zrušenie registrácie, tam čo zaškrtne, čo vyberie z možností, ktoré sú tam? Lebo ani jedna sa mi nepozdáva.

Link

Finančná správa reaguje na kritiku používateľov, podľa ktorých boli jej internetové služby často zbytočne komplikované. Preto by od júla 2018 malo prísť k vylepšeniu internetovej stránky – zabezpečiť by sa mala ľahšia orientácia na nej, a taktiež by sa malo upraviť prihlasovanie do elektronickej schránky na portály.