FAQ

Prečo robím to, čo robím?

Účtovníctvo a veci okolo neho ma bavia, preto to robím hlavne zo záľuby. Každý je vo svojom živote zameraný na niečo iné, má svoju prácu a hobby, ktorým sa venuje, nemôžeme predsa ovládať všetko. Ja vidím túto stránku ako možnosť podeliť sa s mojimi vedomosťami, názormi, skúsenosťami, možnosť, ako pomôcť, poradiť, pretože, nebudeme si klamať, oblasť účtovníctva, daní a miezd je veľmi obšírna s množstvom výnimiek a „ale“. A taktiež pri niektorých nezvyčajných otázkach sa zdokonalím a dozviem ničo nové aj ja.

Poznám jeden výrok, neviem skade ho mám, ale vystihuje veľa: „Keď niečo robíš s radosťou, môžeš to robiť neobmedzene.“

Prečo nebola zverejnená moja otázka a odpoveď na ňu?

Na začiatok chcem povedať, že odpovedám na všetky otázky, na ktoré viem. Na tie, ktoré neviem, tiež odpovedám – buď odporučím niekoho iného, alebo napíšem, že odpovedať neviem, nakoľko som sa s danou situáciou ešte nestretol (samozrejme, ak je možnosť, odpoveď zistím u iných). Takže odpoveď v nejakej tej forme dostane každý.

A prečo nezverejňujem všetky otázky? Je viacero dôvodov. Otázky sa buď opakujú a v nejakej obdobnej podobe sú už zverejnené; riešia príliš konkrétne špecifickú situáciu, ktorá by pre iných nebola nápomocná; na otázku som nepoznal odpoveď; alebo išlo o nevhodnú otázku na zverejnenie. No a hlavným dôvodom je čas. Keďže musím aj pracovať a starať sa o ľudí a ich záležitosti, je niekedy dosť časovo náročné robiť články ku všetkým otázkam. Prioritu majú tie, ktoré sa týkajú aktuálneho obdobia (napr. obdobia daňových priznaní). Keď je však vždy trocha času, tak nejakú otázku už z položených vyberiem a urobím článok na ňu.

Prečo sa niektoré články, ktoré už boli zverejnené zobrazia ako nové?

Čas od času, keď  mám trocha času, prezerám staré odpovede na otázky a snažím sa ich aktualizovať, aby boli stále platné. Ak bola napríklad nejaká otázka zodpovedaná v roku 2016, tak po aktualizácii možno zaručiť, že odpoveď je platná aj k dátumu aktualizácie. Dátum aktualizácie je vždy uvedený na konci článku.

Prečo nie sú pridané priemerné ceny pohonných hmôt hneď po skončení mesiaca?

Viem, že na niektorých stránkach – hlavne tých, ktoré zobrazujú priemernú cenu pohonných látok na dennej báze – je táto informácia k dispozícii oveľa skôr. Ja tieto priemerné ceny však čerpám z informácii zverejnených Štatistickým úradom SR a priemerné ceny za uplynulý týždeň sú zverejňované až nesledujúci týždeň v piatok. To je jediný dôvod.

Prečo je na stránke zobrazená reklama?

Ak nemáte zapnutý AdBlock, tak ste tú správu pravdepodobne nevideli, takže: „Reklama, ktorá sa zobrazuje na stránke, slúži výlučne na financovanie chodu domény, webhosting a ďalších potrebných drobností. Navyše je cielená do oblasti vzdelávania a rozvoja osobnosti.“ Jednu stránku tvoria teda financie.

Tou druhou som sa zameral hlavne na vzdelanie. Ľudia málo čítajú. Je tu síce pár lastovičiek, dnešných stredoškolákov, ktorí sa k čítaniu vracajú, ale myslím, že to nestačí. Človek by sa nikdy nemal prestať venovať svojmu rozvoju, vzdelávaniu a rozširovaniu svojho prehľadu. A kniha dokáže nie len to. Vie aj pobaviť.

Čo sa týka Google reklamy, tá už je čisto vo vašej réžii, pretože zobrazuje obsah na základe toho, čo si prezeráte a vyhľadávate vy.

Zaujíma vás nejaké iné „Prečo?“ Opýtajte sa…

(Aktualizované 10.10.2017, 09:45)